Dobré jídlo, skvělé pití, to je základ všeho žití.
0,- Kč
Produkty v košíku: 0 Objednat
Krmení BaF pro psy a kočky
Zahájeno
Objednávky přijímáme. V případě problémů a nejasností nás prosím kontaktujte telefonicky: +420 777 604 784. BaF. Zboží neustále doplňujeme o nové položky.
Doporučujeme
Články a rady od Cirinky


Ekonomický systém POHODA
Anketa
Jakou roli pro Vás hraje při nákupu značka?
Kupuji jen určité značky
Kupuji všechny značky
Rozhodující je cena
Nakupuji podle vzhledu
Počítadlo
Online: 13
Dnes: 898
Včera: 1036
Celkem: 271156
Úvodní stránka > O krmivu a krmení > Měl by být pes krmen vegetariánskou stravou?

Měl by být pes krmen vegetariánskou stravou?

V granulích hledejte především maso!   -  Měl by být pes krmen vegetariánskou stravou?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíme zvážit, co konkrétně obsahuje tato vegetariánská strava. Odpověď je obilí a zeleninu. A zde problém začíná. U vegetariánských psích potravin se běžně používají tři typy zrn. Jsou to sója, pšenice a kukuřice. To jsou navíc potraviny, které mohou způsobovat alergie u psů. Zrna mají unikátní složení tuku, který má vysoký obsah omega-6 tuků a nízký obsah omega-3 tuků. Nicméně, psí mozek se podobá lidskému v tom, že ho ovlivňuje více omega-3 tuků než omega-6. Když mozek není v rovnováze, nefunguje optimálně. Snadno začnete vidět známky toho, že pes má potíže s koncentrací a soustředěním.

Zákony v přírodě jsou dané a strava je jedním z nich. Psi potřebují maso k přežití. Složení obilovin, to jsou především sacharidy a trochu bílkovin a menší množství tuku. V průměru osahuje obilí ve 100 gramech asi 15 g sacharidů, 2 g bílkovin a přibližně 0,5 g tuku.
Malé množství bílkovin a nedostatek aminokyselin nepodporují delší život psa. Při krmení psa dietním krmivem, které je založené na obilí a zelenině, se může zdát, že se psovi daří krátkodobě lépe, ale z dlouhodobého hlediska je tomu přesně naopak. Tento proces může trvat roky, ale je nezvratný. Přestože psi jsou schopni jíst obiloviny a vstřebávat některé živiny z obilí, není to jejich high-oktanové palivo. Psi nikdy neputovali do kukuřičného pole, aby si uloupli jeden kukuřičný klas. To je důvod, proč psi v přírodě jedli maso a přežili po tisíciletí. Jestli by tedy měli být psi krmeni vegetariánské stravou?

http://mediafax.nova.cz/clanek/domaci/pes-se-muze-stat-vegetarianem-ale-nedozije-se-vysokeho-veku.html

Je to na vás a vašem rozhodnutí.
 
Leckdy poměr kvalita/cena může být až tristní, vás ponižující a vašeho psa ohrožující.

Komentáře

Prozatím nebyl přidán žádný komentář ...
Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.
Toplist
TOPlist