Dobré jídlo, skvělé pití, to je základ všeho žití.
0,- Kč
Produkty v košíku: 0 Objednat
Krmení BaF pro psy a kočky
Zahájeno
Objednávky přijímáme. V případě problémů a nejasností nás prosím kontaktujte telefonicky: +420 777 604 784. BaF. Zboží neustále doplňujeme o nové položky.
Doporučujeme
Články a rady od Cirinky


Ekonomický systém POHODA
Anketa
Líbí se Vám náš e-shop?
Ano líbí se mi
Něco bych vylepšil
Nelíbí se mi
Design mě nezajímá
Počítadlo
Online: 6
Dnes: 340
Včera: 988
Celkem: 269562
Úvodní stránka > O krmivu a krmení > Něco o správném krmení psa

Něco o správném krmení psa

Hotová krmiva pro psy představují jednoduché a zcela bezpečné řešení. Vám ušetří práci a čas. A pes dostane v jedné dávce veškeré živiny, které potřebuje. Dbejte však na kvalitu krmiv, která vybíráte. Pokud budete chtít ušetřit na kvalitních krmivech a nakoupíte levnější produkty, může se později stát, že se u veterináře poté nedoplatíte.

Dávejte raději přednost superprémiovým krmivům,  která mají kvalitní a vyvážené složení vitamínů, minerálů a dalších látek.

Dostává-li pes po delší dobu stejné krmivo, jeho střevní mikroflóra se přizpůsobí podávané stravě a trávicí trakt pracuje mnohem efektivněji.

Časté změny ve výživě představují pro organismus zátěž – zažívací ústrojí zpočátku neumí řádně využít všechny obsažené živiny. Přivykání na jinou skladbu potravy se může projevit , například průjmem nebo zvracením.

Pokud krmivo přeci jen musíte z nějakého důvodu změnit, dejte svému psovi čas, aby si na novou skladbu potravy zvykl. Nejlépe uděláte, pokud do původního jídla přimícháte trochu nového krmiva.
Postupně v průběhu týdne zvyšujte jeho podíl v krmné dávce až na 100%.
Pro psí zažívaní není nic horšího než neustálé střídání typů jídla. ( vařené*konzervy*granule)
 Nemějte obavy, že se psovi krmivo přejí. Psi a kočky jsou velmi konzervativní strávníci, kteří si na pestrý jídelní lístek nepotrpí.

Za prvé mají mnohem méně chuťových buněk než člověk a za druhé, vzhledem ke specifikům svého trávení přirozeně preferují stejnou skladbu potravy.
Jakmile se rozhodnete pro určité krmení, bezdůvodně je neměňte, nestřídejte, ani je nekombinujte s jinou složkou (výjimku tvoří pouze míchání granulí s konzervou stejné značky a typu).

 Při zkrmování vybraného krmiva hodnoťte sami jeho vliv na vašeho psa, všímejte si jeho zdravotního stavu, kondice, kvality srsti i množství  a  kvality výkalů.  Podle nich dobře poznáme, jak je pes stravován.
Při správném krmení jsou psí výkaly měkké, formované, hnědé.
Tvrdé až drobivé výkaly víceméně bílé barvy svědčí o přílišném zkrmování kostí, naopak mazlavé až řidší výkaly tmavé až černé barvy svědčí o zbytečně velkých porcích masa.
Po jídle pak by pes měl asi 1 - 2 hodiny odpočívat. Nenuťme jej tedy po hlavním jídle k jakékoli činnosti. Tento oddych je potřebný pro využití výživných látek v potravě organismem psa a také je prevencí před přetočením žaludku, které je hrozbou především u velkých plemen.

Kvalitu krmiva nelze správně posoudit, pokud psa přikrmujete např. zbytky od oběda či večeře. Taková strava psovi škodí, proto ji nikdy psovi nepředkládejte.

Komentáře

Prozatím nebyl přidán žádný komentář ...
Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.
Toplist
TOPlist