Dobré jídlo, skvělé pití, to je základ všeho žití.
0,- Kč
Produkty v košíku: 0 Objednat
Krmení BaF pro psy a kočky
Informace
V našem eshopu se není nutné předem registrovat, nakoupit můžete i bez registrace.
Doporučujeme
Články a rady od Cirinky


Ekonomický systém POHODA
Anketa
Jak často nakupujete na internetu?
Často
Občas
Málo
Vůbec
Počítadlo
Online: 6
Dnes: 340
Včera: 988
Celkem: 269562
Úvodní stránka > O krmivu a krmení > Způsob krmení

Způsob krmení

Krmte psa vždy ve stejném čase přesně odměřenými krmnými dávkami. Krmnou dávku můžete podat dospělému psovi najednou (obvykle večer, v čase klidu), nebo ji rozdělit na 2 jídla (1/3 ráno a 2/3 večer).
Štěňata, březí a kojící feny, a také nemocné psy krmíme několikrát za den. U hotových krmiv, čtěte pozorně návod na krmení a dodržujte doporučené dávkování.
Krmné dávky vypočítali specialisté – přehnané "dopřávání" vede k obezitě.
Potrava by měla přesně odpovídat věku, fyzické aktivitě či zdravotnímu stavu zvířete.
Chuť na zdechliny není nevychovaností, ale je přirozeným zvířecím pudem, zděděným od svých divokých předků a mají jej stále zakotvený ve svých genech.
Pes dokonale stráví i slabě zapáchající, či zamřelé maso, které zkonzumováno člověkem by mu přineslo nemalé zažívací potíže. Psovi to však nevadí.
Pes dokonce žere někdy i výkaly a je to dáno zase jeho původem, kdy ještě nebyl domestikovaný. Sežral i střeva s natráveným obsahem a to mu vlastně zůstalo dodnes.
Krmíme-li psa však tak, jak jsme si již dříve řekli,  tedy dostatečně, tento jeho neodstranitelný zlozvyk podstatně omezíme. A při krmení psa nezapomínáme na dostatek čerstvé vody.
Psi v běžné zátěži
Pro psa společníka, který doprovází svého pána na vycházkách či pochůzkách po městě a zbytek dne odpočívá, postačí běžné, tzv. udržovací krmivo. 
Dodá tělu přesně tolik živin a energie, aby si pes zachoval dobrou kondici a vitalitu, ale nepřibýval na váze.
Psi s vysokou fyzickou zátěží
Pracující pes vydá v porovnání se psem společníkem až několikanásobek kalorií denně. Jeho tělo spotřebuje také více bílkovin, cukrů a dalších živin. Takové nároky nelze uspokojit pouhým zvýšením krmné dávky.
Velké množství potravy nadmíru zatěžuje žaludek a trávicí trakt si s ní stejně neporadí. Hlavním požadavkem na krmivo pro aktivní psy  je jeho vysoká koncentrace (t. j. vysoká hladina energie a živin v malém objemu).
Dbejte na vysoký obsah energetických zdrojů, jako jsou živočišné tuky, důležité pro práci svalů. Živočišné bílkoviny (hlavně maso) jsou pro obnovu svalů a vitaminy B a mastné kyseliny zase pro ochranu vnitřních orgánů.
Březí a kojící feny
Období březosti a laktace představuje pro tělo feny obrovskou zátěž. V době gravidity a v době kojení živí fenka  také svá štěňátka. Tomu odpovídají i její nároky na výživu.
Požadavky na složení krmiva jsou prakticky stejné, jako je tomu u aktivních psů (viz předchozí část). Liší se pouze způsob krmení.
Asi do poloviny gravidity fena nepotřebuje žádnou změnu druhu ani množství krmiva. Také není nutné omezovat ji v pohybu. Naopak – "přilepšování" a úlevy by vedly k obezitě, jež komplikuje porod a pozdější návrat do normální kondice.
Od začátku 5. týdne březosti přejděte na krmivo pro aktivní psy a postupně zvyšujte množství potravy až na trojnásobek běžné krmné dávky. Potravu rozdělte na více malých porcí denně.
Jen co štěňata začnou přijímat pevnou potravu, plynule fenu převeďte na normální stravovací režim.
Stárnoucí psi
S přibývajícím věkem psa klesá výkonnost jeho metabolismu a imunitního systému. Celkově se snižuje jeho pohybová aktivita a jeho vnitřní orgány stárnou. Stárnutí nelze zastavit,
ale prostřednictvím správné výživy můžeme oddálit jeho nežádoucí příznaky a zkvalitnit stárnoucímu psovi život.
Optimální krmení pro psa seniora by mělo splňovat několik kritérií. V první řadě je to snížený podíl snadno dostupné energie pro zachování optimální váhy i kondice.
Dále by mělo obsahovat složky (mastné kyseliny omega, glukosamin), které vyživují klouby, a zvýšené množství antioxidantů pro podporu imunity. Mějte na paměti, že apetit a trávicí ústrojí staršího psa už nejsou to co zamlada.
Vybírejte pro něj pouze velice chutná a snadno stravitelná krmiva z těch nejkvalitnějších surovin.

Komentáře

Prozatím nebyl přidán žádný komentář ...
Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.
Toplist
TOPlist